Design a site like this with WordPress.com
Začít
9:00Sylva Vojtíšková – Rodina cestujeIsland s dětmi – putování za polární září
10:00Radoslava MatičkováKřížem krážem s dětmi a báglem
11:00Martina Bulánková – Akční rodičeExotika s dětmi
12:00Tereza Koutná – Na výlet s dětmi1. pomoc na výletech a dovolených
13:00Diskuzní panelVy se ptáte, hosté odpovídají
14:00Máma NikaJak na dlouhodobé cestování s dětmi
15:00Zdeňka Šíp Staňková – Děti jsou taky lidiDomácí a svoboné vzdělávání na cestách
16:00Veronika Zelendová – Máma na cestáchJak cestovat s dětmi a ještě i ušetřit
17:00Tereza Daněk – Tereza cestujeVAN LIFE – Španělsko a Portugalsko

Rodina cestuje

Island s dětmi – putování za polární září

„Sny se mají plnit, a proto jsme se rozhodli nečekat, až…. a vydali se s našimi malými dětmi na Island,
země divokých koní, ovcí, ledovců a vodopádů. V naší přednášce vám ráda ukážu místa, která jsme na Islandu navštívili a podělím se o informace, které se vám, budou při plánování cesty hodit.“


Radoslava Matičková

Křížem krážem s dětmi a báglem

Na těžko českou krajinou s Matičkovic rodinou.

Povídání o nevšedních přechodech hor, kempování na divoko. Krušnými, Rychlebskými a Orlickými horami Vás provede Radoslava Matičková -průvodkyně, cestovatelka, podnikatelka, aktivní maminka třech dětí a žena v domácnosti (častěji ve stanu než v domácnosti).

Společně si povíme jak zabalit do krosny pětičlennou smečku, co potřebuje kojenec v lese a jaké jídlo hodit na ešus. Co nesmí chybět v expediční lékárničce nebo jak motivovat děti k dálkovým trasám.


Akční rodiče

Exotika s dětmi

Láká vás dobrodružná dovolená v teple? Pár týdnů s batůžkem na zádech a dětmi v patách? Otevřeme téma dlouhých letů s dětmi, lékárničky do tropických zemí, rizik a příležitostí. Poslechnete si veselé příběhy z cest po Vietnamu, Thajsku, Srí Lanky a karibských ostrovů Martinik, Guadeloupe či Dominika a prohlídneme si spoustu motivačních fotek!

Krom blogu Akčnírodiče.cz vymyslela Martina Bulánková Kroniku zážitků – online nástroj na rychlé a jednoduché ukládání vzpomínek (k uložení zážitku vám stačí 5 minut a zvládnete to odkudkoliv) a napsala knížku Akční rodiče od A do Z.


Na výlet s dětmi

1. pomoc na výletech a dovolených

Co by měla obsahovat příruční lékárnička na výletě/dovolené? Jak na ošetření nejčastějších zranění či méně častých úrazů? S jakými nemoci se nejčastěji na dovolené setkáváme a jak se na ně připravit? Jaké základy první pomoci bychom měli před cestou ovládat?

Nejen na tyto otázky odpoví Tereza Koutná, maminka dvou chlapečků, povoláním dětská lékařka a prakticky celý život duší milovnice přírody.


MámaNika

Jak na dlouhodobé cestování s dětmi?

Povídání o tom, jaké to je, když žijete s dětmi na cestách bez nějakého trvalého výchozího místa. Už přes dva roky je totiž cestování naším každodenním chlebem. Několik měsíců v Tatrách, rok na Tenerife, 4 měsíce na Balkáně. Povíme vám, jak skloubit cestování a školu, jak sháníme ubytování, jak si
vybíráme země, které navštívíme a kde na tohle všechno vlastně vzít peníze.

Jsme pětičlenná rodina, která miluje cestování, a proto jsme se rozhodli, že nebudeme “jen” jezdit na dovolené, ale budeme na cestách rovnou žít. Zatím nám to takto vyhovuje už třetím rokem…


Děti jsou taky lidi

Domácí a svobodné vzdělávání na cestách

Jaké to je, když je vám školou celý život a svět, když vás nic neomezuje a můžete cokoli? Jak na cestách hledat spřízněné duše? Jaká je situace ohledně domácího vzdělávání a unschoolingu v různých zemích světa vs. ČR?

Zdeňka Šíp Staňková má 3 děti (21, 15 a 4), blog Děti jsou taky lidi a stejnojmenný YouTube kanál. Žije (nejen s dětmi) unschooling, worldschooling, sebeřízené vzdělávání, svobodu, dobrovolnost a vztahy naplněné respektem a úctou. Napsala knihu Děti jsou taky lidi a je spoluautorkou dokumentárního filmu Svobodné děti, na který se na festivalu můžete taky podívat.

foto: Vendula Székely


Máma na cestách

Jak cestovat s dětmi a ještě i ušetřit

Cestuj, dokud můžeš, s dítětem už se nikam nepodíváš. Proč to dítě někam taháte? Vždyť z toho nic nemá… Tyto a další předsudky vám vyvrátí blogerka Veronika Zelendová alias Máma na cestách, která vám ukáže, že i s dětmi není při poznávání světa nic nemožné.

Veronika vám dá spoustu tipů a rad, nejen jak cestovat s vašimi ratolestmi, ale především jak s nimi na cestách ušetřit nějakou tu korunu. Tak proč nezačít krátkými výlety po okolí a neskončit na konec na cestě kolem světa? 


Tereza cestuje

VAN LIFE – Španělsko & Portugalsko

Máma, táta, 2 děti & pes se rozhodnou nastěhovat na půl roku do auta a vyrazit na výlet. Cestopisná přednáška o rodinném kočování Evropou, na které se mimo jiné dozvíte, JAK:

  • to udělat, aby mohla jet celá rodina na tak dlouho
  • to udělat, když už je jedno z dětí školou povinné
  • vypadají nejhezčí pláže Portugalska
  • to celé zvládá batole.